od Jonathan David
2. prosince 2019
Kvasinkové infekce se mohou plazit téměř kdykoli se zdá. Viděl jsem, jak se infekce kvasinek vyvíjejí v uších psa, kolem prstů a polštářků, kolem psa je mnohem více „soukromých oblastí“ a dokonce i na těle psa!

Kvasinkové infekce jsou běžnou a agresivní plísňovou infekcí, která se často vyskytuje u našich chlupatých klientů. Ale proč je psi dostávají?

Kvasinky jsou spór – podobné formám hub, které mohou za ideálních podmínek vzkvétat do infekcí kůže nebo uší. Mezi příznaky patří obvykle svědění, křupavá a páchnoucí pokožka s nažloutlým výbojem. Kvasinkové spóry jsou často přítomny a mohou žít na zdravé normální pokožce, ale mnoho psů má imunitní obranu, která zabrání proliferujícím spórům na infekci.

Když jsou spóry v malém počtu, je pro tělo psa snadné bojovat, ale často se mění podmínky povrchu kůže, což dává spórů příležitost k proliferování v infekci. Tento typ infekce kvasinek se nazývá dermatitida Malassezia.

Může existovat několik situací, které mohou způsobit, že přirozená imunitní obrana psa ztratí bitvu proti těmto kvasinkovým spórám. Nejběžnější příčinou je zvýšení kožních olejů. To vytváří vlhkou a mastnou chovnou půdu v kombinaci s tělem psa, což je výjimečnou situací, aby kvasinky vzkvétaly.
Reklamy

Zvýšené oleje mohou být způsobeny alergiemi, dermatologickými problémy nebo nekvalitními šampony, které zbavují zdravé oleje z kůže, což způsobuje, že se pes pes pokusil o přehrát ztrátu vlhkosti rychlým výrobou dalších olejů. Alergie a dermatologické podmínky mohou přepracovat imunitní systém a způsobit účinek, který potlačuje imunitní systém, což umožňuje, aby se kůže zanítila a způsobovala nadprodukci oleje, což je optimální situace pro růst kvasinek.

Další běžná oblast, kterou vidíme kvasinky, jsou kolem postele na nohou a nehtech. Tento typ kvasinkové infekce nohy se nazývá psí pododermatitida. Důvodem, proč se jedná o běžné místo pro kvasinky, je ten, že nohy jsou často vlhké a často přicházejí do styku s kvasinkovými spóry, které jsou na trávě, půdě nebo na jakémkoli povrchu, na kterém váš domácí pes chodí. Příznaky kvasinkové infekce chodidla mohou zahrnovat svědění, zarudnutí, nadměrné olizování, mastný výtok a občas hnědé zbarvení nehtů. Nadměrné olizování může způsobit zarudnutí a otoky kolem nehtového lože a vlhkost z olizování může podrážit kvasinkový infekci. Nažloutlý výtok má obvykle zřetelný zápach a hnědé zabarvení nehtů je velmi snadné vidět na lehčích barevných nehtech a často vytváří hnědou kůru, kterou lze seškrábat.

Třetí a mnoho společných oblastí, které vidíme u psů, je uvnitř kanálů uší a vnitřní ušní kože. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení voda nezpůsobuje infekce kvasinek. Kvasinkové spóry musí být již přítomny, aby zahájily infekci, ale kombinace vody v ušním kanálu s teplem těla psa a omezený proud vzduchu k ušnímu kanálu dohromady vytváří nejlepší recept na kvasinkové infekci, aby vzkvétala v uších.

Vypadaly uši, jak vidíme v plemenech, jako jsou kohoukové španělky, pudlíky a psi jsou mnohem náchylnější k kvasinkovým infekcím v uších, protože tyto typy uší se skládají a zastaví dobrý proudění vzduchu k uchovému kanálu, což by pomohlo odpařování vlhkosti.

Když se infekce kvasinek drží v ušním kanálu, může být vidět pes pro domácí mazlíček, který jim škrábal u uší, třel si uši na koberci nebo nábytek, nebo naklonil a potřásl hlavou ve snaze znovu prožít svědění. Když potřásnou hlavou, kvasinky se mohou rozšířit na vnitřní chlopni ušní kůže, která by způsobila, že se pokožka stane zasazenou a křupavou, a ušní kanál může být zčervená. V těžkých případech by to mohlo bobtnat až do bodu uzavření ušního kanálu.

Často, když váš domácí pes trpí kvasinkovým infekcí ucha a poškrábají se do ucha, mohou se kvasinky rozšířit na nehty kontaktem a nakonec se nehty mohou rozšířit do jiných oblastí těla poškrábáním infikovaným hřebíkem . Neošetřená, kvasinková infekce se rozšíří po celém těle domácího psa a způsobuje šupinatou, křupavou kůži, zarudnutí a otoky, odporné pachy a vypadávání vlasů.

Léčba kvasinkových infekcí u psů může být poměrně snadná, pokud je zachycena brzy. Veterinární lékař diagnostikuje kvasinky vizuální kontrolou nebo škrábáním kůže. Mezi běžné ošetření případů kůže patří ústní antibiotika, topické spreje a medikované šampony a kondicionéry, které inhibují růst kvasinek. Kvasinkové infekce nohou jsou obvykle ošetřeny perorálními antibiotiky kombinovanými s předem namalovanými medikovanými podložkami, které otřete nohama a nehty několikrát denně, obvykle kombinované s medikovanými šampony používanými k mytí nohou denně.

Infekce uší mohou být o něco těžší léčit kvůli omezenému proudění vzduchu to Ušní kanály. Obvykle jsou tyto typy kvasinkových infekcí léčeny léčivými kapkami aplikovanými na ušní kanál dvakrát až třikrát denně a často ve spojení s perorálními antibiotiky. Je důležité si uvědomit, že během léčby kvasinkových infekcí je důležité udržovat oblasti zacházeno s co nejvyššími. To ukazuje na úplné vysušení pokožky a vlasů při nanášení medikovaných šamponů a vyhýbání se vodě uvnitř ušního kanálu během vany, aby se urychlilo proces zotavení a aby se zabránilo opětovnému růstu kvasinek. Ušní kanál může vypadat lépe a cítit lépe, ale stále může skrývat některé z kvasinkových spór, takže je povzbuzováno k dokončení celého procesu léčby, aby následoval úplné uzdravení.

Nepanikařte, pokud zjistíte, že váš domácí pes nebo klientský pes má infekci kvasinek – není to konec světa – ale je to záležitost, kterou je třeba řešit okamžitě a agresivně. Nyní, když víte, jak situaci zvládnout, můžete se rozloučit s kvasinkami a hej tam potěšeným klientům! ✂

Celkový

156

Akcie

156

0

0

0

0

Reklamy