, co vyžadujete porozumět oříznutí uší

Naposledy aktualizováno 14. září 2017 pomocí Puppy Leaks 17 komentářů
Měli by být naši psi vystaveni volitelným kosmetickým operacím, jako je oříznutí uší? Obhájci metody zmiňují snížené nebezpečí ušních infekcí, které ji zahrnují, zatímco ty proti telefonickému volání ji naprosto zbytečné. Zde je to, co požadujete porozumět oříznutí uší.

X

Domácí mazlíčci

0 sekund 34 sekund

Žít
00:00
00:34
00:34

Oříznutí psů uši nepomáhá bojovat s infekcemi uší

Takže věříte, že oříznutí uší vašich psů pomůže bojovat s infekcemi uší? znovu věřit.

Zastánci oříznutí uší vám rádi říkají, že to není jen pro vzhled – je to pro jejich zdraví psů. Problém je v tom, že oříznuté uši opravdu nepomáhají chránit proti infekcím uší. Zhruba 80% psů nikdy nedostává infekci uší, stejně jako tato citace zahrnuje všechny psy, ať už jsou jejich uši oříznuty nebo ne.

Nejvyšší nebezpečí pro infekce uší je genetická predispozice, stejně jako psi, kteří obvykle mají oříznuté uši, nejsou v tomto seznamu.

Některá plemena s dlouhými, disketovými ušima jsou náchylná k ušním infekcím, je to pravda, ale to není situace pro pitbuly, fantastické Dány a Dobermans – plemena, která obvykle mají oříznuté uši. Psi, jako jsou kohoukové špaels & Bassett Hounds, kteří jsou náchylní k chronickým ušním infekcím, mají vyšší hustotu apokrinních žláz a dalších genetických prvků, které zvyšují jejich nebezpečí pro infekci – nejen od uší jako diskety.

Toto shlukování nebezpečných prvků naznačuje, že nebezpečí otitis externa u rodokmenových psů by mělo být uvažováno na základě plemene, jakož i o tom, že vzorky seskupení výzkumných studií podle tvaru ucha (např. Závěsná nebo vztyčená) nemusí být odůvodněna. – Oříznutí uší a psí otitis mimo FAQ, AVMA

Geny psů jsou to, co je činí náchylnými k chronickým uchovým infekcím, nikoli ušima. Navzdory tomu, co obhájci uvádějí, neexistuje zdravotní a wellness přínos pro oříznutí psů uší, je to jen pro vzhled.

Oříznutí uší je volitelná kosmetická chirurgie

Lidé mají na špičkové úrovni výběr, aby procházeli kosmetickými postupy, pokud chceme, naši psi nemají takové štěstí. Jsme ti, kdo si vyberou za ně.

Už jste viděli postup oříznutí uší? Pokud se dostanete na místo krve, nenavrhoval bych si ho prohlédnout. (I když jste zvědaví, není těžké jich na YouTube objevit mnoho z nich.

Po chirurgickém ošetření používá psí pásku a obvazy kolem ucha – v naději, že je přimějí k zachování svislé polohy. Uvádím „v nadějích“, protože jsem viděl spoustu zkažených postupů, které nakonec vypadají docela strašně.

Protože metoda je volitelná a pro kosmetické funkce se dostane do velkého množství kontroly od skupin a veterinárních lékařů zvířat.

Americká veterinární lékařská asociace (AVMA), Kanadská veterinární lékařská asociace, Australian Veterinary Association & American Animal Medical Facility Association (AAHA), se staví proti oříznutí uší. Považují to za čistě kosmetickou povahu s potenciálními nepříznivými výsledky pro zvíře.

Oříznutí uší bylo zakázáno v částech Kanady, celé Austrálie, Nového Zélandu a ve skandinávských zemích. Stejně jako v roce 2009 Banfield Pet Hospital, jeden z nejvýznamnějších veterinárních řetězců v Americe, přerušil kosmetické ušní uší a ocas.

Po zamyšleném zvážení a vyhodnocení lékařského výzkumu jsme zjistili, že je v nejlepší míře zájmu zvířat, kterou léčíme, kromě obecné praxe, přestat provádět tyto zbytečné kosmetické postupy. – Banfield přeruší kosmetické oříznutí uší, ocas

Co se děje s přírodními, disketovými ušima?

Porovnání oříznutí uší s spayingem a kastrováním je typická obrana

Ve své výzkumné studii jsem objevil velké množství hádání tam a zpět o operacích Spay & Neur a také o tom, zda jsou nutné. Neshoda spočívá v tom, že stejně jako oříznutí uší se rozhodneme pro spay a kastrováme naše domácí mazlíčky, což z něj činí volitelnou chirurgii.

I když je to pravda, že je to volitelné, existuje obrovský rozdíl mezi výběrem několika vašich psů pro vzhled versus spaying a kastrování našich zvířat, aby pomáhal bojovat proti milionům bezdomovců, která jsou každý rok eutanizována. Spay & Neuter pomáhá spravovat nežádoucí vrh štěňat, které jsou v nebezpečí pro ukončení útulků.

Přibližně 1,7 milionu psů bezdomovců je každoročně eutanizováno v amerických útulcích. I když je to dobrý pokus o nějaký platný nesouhlas, pravda zůstává – psi nejsou eutanizováni, protože mají poddajné uši. Existuje obrovský rozdíl mezi prováděním kroků, které pomáhají řídit populaci domácích zvířat prostřednictvím spay & Neuter vs oříznutí uší psů.

Porovnání oříznutí uší s spayingem a kastrováním je směšné, jsou to jablka i ORAnges pro mě.

Neříkej, nechte je projít žádným ocasem, který zůstal

Oříznutí uší je čistě kosmetické

Rozhodnutí oříznout uši pro psy je rozhodnutí, které přineslo vaši výhodu, ne jejich. Je vyrobeno, protože si vyberete vzhled vzpřímeného ucha přes disketu.

Možná věříte, že to způsobí, že váš pes vypadá mnohem impozantní, nebo si možná jen vyberete vzpřímené uši. To je v pořádku, ale alespoň připouštět, že se to dělá pro váš prospěch sám, ne pro psy.

I když nebudu předpokládat, že přesně chápu, jak je to nepříjemný postup, a také to, zda existuje velké množství mentálních traumat, mohu to uvést – nevěřím Uši odříznuté – není pro ně výhodné jakýmkoli způsobem.

Oříznutí uší se provádí pro kosmetické účely, nikoli lékařské. Proč nebezpečí zbytečný lékařský postup? Proč nemůžeme jen nechat našim psům zůstat metodou, ve kterých byli, když přišli na svět – s těmi přirozenými, disketovými ušima.

Kluby plemene nám říkají, že existovaly důvody lékařských nebo pracovních důvodů pro odříznutí částí těla před lety, které uvádí, že nakonec vytvořila „standard plemene“ pro očekávání lidí o jejich vzhledu. Neexistují důkazy týkající se jakéhokoli typu zdravotních výhod odstraňování částí těla nebo dokonce racionálního vysvětlení, proč metoda pokračuje (jiná než strašná realita boje proti psům, která má méně kousat, když jsou odříznuty ucha, pinna). Dr. Karen Becker, je Cropping Dogs ‘Ears & Docking Tails Cruel?

Co si myslíte o oříznutí uší?

Má váš pes oříznuté uši? Pokud byste měli přijmout dobermana nebo fantastickou Dane, vybrali byste si, aby si ucho ořízl? Viděli jste nějaký typ ušních plodin?

Nejste fanouškem oříznutí uší? Pomozte šířit slovo.

Doporučené čtení:

Psi na místo rakoviny prsu v nové studii

5 metod, jak se inspirovat na psí procházku

Proč psi táhnou své zadky na podlahu?