, zatímco domácí zvířata jako psi a kočky jsou nejoblíbenější na planetě, téměř 6 milionů domácností v USA pouze vlastní plazi jako domácí zvířata. Tyto typy exotických domácích zvířat jsou jedinečné, zábavné mít kolem sebe a často mohou žít po dlouhou dobu. Samozřejmě musíte vědět, jaké potraviny jedí a jak se o ně starat, ale mohou být skvělým doplňkem jakéhokoli domova.

Ale než získáte domácí mazlíčku jakéhokoli druhu, je dobré vědět, které jsou dobré nápady. Poslední věcí, kterou chcete udělat, je získat domácího mazlíčka, které by mohlo být nebezpečné nebo velmi obtížné vlastnit a udržet u vás doma.

S ohledem na to bude tento článek projít některé z nejlepších plazů, které si udržují ve vašem domě a budou mít jako domácí mazlíček.

Leopard Geckos

Jednou z nejlepších možností je získat leoparda Gecka. Tito malí kluci jsou nejen velmi přátelští, ale také neuvěřitelně nízkou údržbu a snadno se o ně starají. Jsou poslušní a neměli by být agresivní nebo by vás kousli. Také nešléhají a nemají také lepivé nohy. Mohou být trochu hluční, ale to je docela běžné pro mnoho domácích zvířat.

Tito gekoni jsou noční, takže se ujistěte, že mají jeskyně nebo jiné struktury, ve kterých se během dne zůstanou, aby mohly být zakryty. Jsou docela cenově dostupné a mohou žít více než 10 let.

Hadi

Další oblíbenou volbou pro plaz, který má u vás doma, jsou hadi. Dokud je nakrmíte a jsou kolem nich jemné, budou docela poslušné a usnadní váš život, pokud jde o péči o ně. Mnoho z nich může žít po celá desetiletí a přichází ve všech různých typech tvarů, velikostí a barev/vzorů.

Samozřejmě ne všechny typy hadů jsou vhodnými domácími mazlíčky. Nezapomeňte najít některé, které jsou malé, snadno se postarají, a ty, které nebudou schopny ublížit vám nebo komukoli ve vaší rodině.

Beaded Dragons

Jedním z nejpopulárnějších plazů, který má jako domácí mazlíček, je vousatý drak. Jsou docela odchozí, velmi něžní a dokonce si užívají vyzvednutí. Mohou jíst hmyz, ovoce, zeleninu a řadu dalších věcí. Obecně potřebujete hodně prostoru pro tyto ještěrky, protože mohou růst mezi jednou až dvěma stopami na délku a v mnoha případech bude žít více než deset let.

Jsou ideální pro nováčky, protože jsou tak přátelští a mohou být dokonce vyškoleni. Snadno se najdou, nestojí vás hodně na nákup nebo péči a jsou často docela aktivní během dne. Zajímá vás vlastnit tento velmi zvláštní a odměňující plaz? Dozvíte se o vousatých dracích a plazich v Petsvills.

Zelené anoly

Pokud chcete plaz, který je malý, ale neuvěřitelně velký, pokud jde o dopad, který mají, zvažte zelenou anole. Tento jasně zelený ještěr má neuvěřitelně jedinečný pouzdro růžového/červeného krku, což je jeden z důvodů, proč jsou tak populární jako domácí zvířata. Skutečnost, že se snadno staráte a docela nezávislá.

Tyto anoly milují žít v tropickém prostředí, takže je udržujte na místě, které je dostatečně teplé a nezapomeňte je nakrmit stabilní stravou cvrčků a červů. Snažte se je však nezvládnout, protože mohou být skittish a raději zůstanou sami.

Závěrem lze říci, že tito plazi jsou jedni z nejlepších, které si můžete udržet ve vašem domě jako domácí zvířata. Jsou daleko od jediných možností, ale jsou jedny z nejlepších pro začátečníky i zkušené majitele.