AddThis Sharing Buttonsshare s FacebookFoyBookfaceBookshare s Twittertwittertwittershare s PinterestPinterestshare s Moreaddthismore

Podle zajímavého krátkého článku ve zprávách veterinární praxe v březnu 2011 mohou zdravé kočky fungovat špatně, když podle Ohio Specifikuje univerzitu v jejich rutině. Mezi pozorované chování zahrnovalo nevhodné močení nebo defekaci, zvracení, často odmítnutí jídla a chování vyhýbání se. Zánět zánětů močových cest chápané jako FUS (kočičí urologický syndrom) může být také ovlivněn faktory prostředí. Zdálo se, že starší kočky jsou podle nedávné studie mnohem více ohroženy pro některé z těchto indikací onemocnění z environmentálních stresu.

Vzhledem k tomuto nedávnému krátkému článku se domnívám, že je pro veterináře nezbytné zdůraznit význam a posouzení environmentálních stresů a úprav v historii kočky. Neustále to bylo řečeno, až příště přivedete kočku na veterináře, nezapomeňte ji informovat o jakýchkoli podmínkách prostředí, které se mohly změnit v životě vaší kočky, protože by to mohlo pomoci vašemu veterináři lépe porozumět změně chování nebo nemoci vaší kočky.