AddThis Sharing ButtonsShare to FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestPinterestshare to moreaddthismore2

Kočičí nemoc onemocnění močových cest (FLUTD) je komplex různých příznaků nemoci, které vyvolávají různé indikace dolních močových cest jak u mužů, tak u žen. Příznaky mohou zahrnovat krvavé močení, zvýšená závažnost a frekvenci, kromě nesprávného močení. Zánět dolních močových cest může způsobit pokrok krystalů i sliznic, které mohou způsobit obstrukci močových cest, zejména u mužských koček.

Primární infekce močových cest zřídka jsou příčinou onemocnění nižších močových cest u koček a obvykle jsou také sekundárně zahrnuty až po katetrizaci moči. Mezi nebezpečné aspekty pro kočky při zakládání flutdu patří kočky s nadváhou pouze s nadváhou, stejně jako kočky pouze na stravě suchého jídla. Environmentální stresy často hrají obrovskou funkci u koček s onemocněním kočičího dolního moči.

Zjistil jsem, že i polyvalentní vakcinace může také předurčit některé kočky k opakujícím se epizodám zánětu močových cest. Pokud váš kočičí zažívá jakýkoli typ symptomů močových cest, doporučuje se veterinární vyšetření a analýza moči s možnými x paprsky na zadky pro kameny močového měchýře. Léčba onemocnění kočičích dolních močových cest je obvykle paliativní s využitím antispasmodických léků na předpis, jako je fenoxybenzamin, kromě léků, které minimalizují bolest, jako je buprenex a amitryptylin. Objevil jsem bylinné ošetření Tinkle Tonic ze zvířecích základů, které jsou také užitečné při řízení koček s nepohodlí v moči.

Většina situací spontánně zvýší po dobu 5-7 dnů; Některé kočky však vyžadují chronickou terapii. Rovněž jsem objevil doplňky, jako je Cosequin pro kočky užitečné k uklidnění močového měchýře. Krmení veškerého konzervovaného jídla nebo vhodného domácího dietního plánu je také zásadní při minimalizaci relapsů znaků. Nezjistil jsem spoustu zpracovaných průmyslových krmiv pro domácí zvířata nabízených mnoha veterináři prospěšnými podle mých zkušeností. Zjistil jsem, že horší kvalita těchto potravin může také způsobit další problémy se zdraví a wellness.