AddThis Sharing Buttonsshare to FacebookFacebookFaceBookshare na Twittertwittertwittershare to pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore

Blefaritida je definována jako zánět víček a také nejčastěji ovlivňuje okraj očních víček, kromě vlasových folikulů o řasy. Mezi příznaky blefaritidy u domácích zvířat patří červená a někdy i někdy zanícená víčka, která se někdy vydává spolu s vypouštěním očí. Blefaritida může být někdy bolestivá a také způsobit, že oční víčka jsou uzavřena, zejména pokud jsou podrobena světlu.

Blefaritida může mít mnoho příčin. Nejtypičtější příčinou u domácích zvířat je bakteriální infekce víček, obvykle stafové bakterie, které mohou obvykle způsobit infekci žláz podél víček. Mezi další spouštěče blefaritidy patří alergická spojování s dermatitidou na plísně, tahák, pyly atd., Kromě seborroické blefaritidy, která je způsobena nadměrnou produkcí oleje sebaceózními žlázami.

Léčba blefaritidy bude záviset na specifických podkladových spouštěčích a také může zahrnovat topická antibiotika, kromě perorálních antibiotik, jakož i protizánětlivé alergické léky včetně antihistaminik a někdy nízkých dávek predisonu, pokud infekce nepřevládá. Prognóza léku blefaritidy je vynikající, pokud jsou tyto základní predispoziční faktory řešeny a opraveny.