AddThis Sdílení ButtonsShare na FacebookFaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestshare to moreaddthismore7

Všimli jste si někdy, že někteří lidé se nemohou dočkat, až se dostanou do tělocvičny, šněrují své tenisky a také začnou trénink, zatímco jiní objevují velké důvody, aby zabránili dennímu cvičení, přetrvávají v nápojovém baru i stejně Snižuje svůj čas na krátkém běžeckém pásu? Vědci z University of Missouri College of Veterinary Medicine se zaměřují na genetiku milování nebo vyhýbání se cvičení.

Jejich experiment bude zveřejněn koncem tohoto roku v American Journal of Physiology: Regulatory, Integrativní i srovnávací fyziologie. V této studii vzali 159 krys do fitness centra – v tomto případě prostor s hlodavci cvičební kola v laboratoři – a také pozvali krysy k využití zařízení. Některé krysy vybrané pro běh mnohem více než jiné. Vědci pak vzali krysy, kteří se vybrali, aby běželi mnohem více a oddělili je od těch, kteří běželi méně. Krysy byly spojeny dohromady a produkovaly potomky od nadšenců cvičení a potomky z vyhýbání se cvičení. Páření cvičebního nadšence s nadšencem cvičení a cvičením s cvičením avoider pokračoval po dobu 10 generací.

Jak vědci očekávali, krysy narozené rodičům z generací, kteří měli rádi cvičební kolo, běžely déle a rychleji, když byli vyzváni k cvičení ve srovnání s těmi, kteří byli chováni z vyhýbání se cvičení. Navzdory těmto rozdílům v zájmu cvičení měly obě skupiny potkanů ​​podobnou anatomii svalové hmoty i fyziologii. Obě skupiny také jedly přesně stejné množství jídla. Cvičení se vyhýbání potkanům mělo tendenci vyhodnotit mnohem více a také zhubnout menší váhu z cvičení než milovníci cvičení. Genetické testy ukázaly základní rozdíly mezi oběma skupinami, včetně rozdílů v genů, které ovlivňují motivační centra v mozku. Vědci plánují provádět ještě více studií, aby mnohem lépe definovali konkrétní genové markery pro nadšence cvičení versus vyhýbání se cvičení.

Když se tedy podíváte na svou přítelkyni, sourozence nebo spolupracovníka a přesně se zeptáte, jak přesně může potěšit v tom, že se vám to tolik vypracovává, když se vám zdá, že je pro vás drudgery – rozdíly budou pravděpodobně ve vašich genech. Stejně jako pokud vás vaše geny neovlivňují, abyste cvičili, jak byste měli, mějte na paměti, že získáte pomoc nejlepšího instruktora osobní fitness přírody – ten na konci vodítka. Výzkumná studie ukazuje, že nejlepším motivátorem pro lidi je váš preferovaný pes. Takže i když pocházíte z dlouhé řady vyhýbání se cvičení, nenechte se geny skončit jako omluva. Wistle for Fido a také se fit!

Zdravotní a wellness výhody domácích zvířat