AddThis Sdílení tlačítek na FacebookfaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore4

To byla nedávná otázka, kterou položil strážce jedenáctiletého Bichona, který má rychlý srdeční rytmus a třese, když je zima nebo se bojí. I když to zní, jako by tento pes Samson pravděpodobně reagoval na úzkost s rychlou srdeční frekvencí za těchto okolností, jistě jiní psi vyvíjejí srdeční choroby, obvykle ze srdečních chlopní nebo srdečních svalů. Příznaky mohou zahrnovat dušnost, chronický kašel a tekutinu v hrudi nebo břiše. U některých typů srdečních chorob mohou psi zažít náhlou smrt, která může být ze sraženin, které se formou, nepravidelný rytmus srdce a/nebo to, co bychom nazvali infarkt.

Mezi obvyklé testy potřebné k diagnostice rodinných zvířat se srdečními chorobami patří rozsáhlou fyzickou zkoušku, rentgenové paprsky hrudníku, elektrokardiogram pro objevování abnormálních rytmů srdce a echokardiogram, aby se podíval na průtok krve v srdci, stejně jako velikost srdeční komory a Schopnost srdečního svalu se stahovat. Jakmile je provedena určitá diagnóza srdečních chorob, lze předepsat správné léky.

Mezi nejběžnější použité léky patří furosemid, který pomáhá minimalizovat retenci tekutin v plicích. Inhibitery ACE, jako je enalapril nebo benazepril, mohou pomoci rozšířit krevní cévy před srdcem a za srdcem při pomoci při kontrakci, jakož i nižší krevní tlak.

Novější léčiva, jako je vetmedin, mohou také pomoci s dilatací krevních cév a také pomoci s kontrakcí srdečního svalu. V případě potřeby a na základě elektrokardiogramu jsou často potřebná antiarytmická léčiva a může být předepsána od případu váš veterinární lékař.