Ano, psi mohou být potenciálně nemocní z parazitů nalezených v nějakém syrovém lososu.

Můžete se vyhnout tomuto problému zmrazením syrového lososa po dobu jednoho týdne před krmením vašeho psa, podle článku u psů přirozeně časopisu.

To je jeden z těchto případů, kdy se starosti o parazity v surovém krmivu psí krmivu poněkud oprávněnou. Měli byste být opatrní při krmení syrové ryby, a jen se ujistěte, že děláte svůj vlastní výzkum a zmrazit ryby před krmením do svého psa.

Více o onemocnění otravy lososa u psů

Otrava z lososa u psů může být život ohrožující a nastane, když pes jí syrový losos infikovaný mikroorganismem nazvaný neorickettsia helminthoeca, podle petmd.com. To lze nalézt také v některých pstruhech a dalších rybách.

Diagnostika otravy lososů u psů

Podle PETMD mohou příznaky otravy lososa zahrnovat:

horečka
zvracení
oteklé lymfatické uzliny
Vypouštění z očí a nosu
průjem

Otrava lososa může být diagnostikována přes fekální vzorek nebo vzorek jehly v oteklé lymfatickém uzlu, podle psů přirozeně.

Mohou kočky jíst syrový losos? Mohou to lidé jedí?

Miluji sushi a pořádek lososa pravidelně. Mňam! Tak proč jsem nemocný?

Podle psů přirozeně, psi (včetně vlků a kojotů) jsou jediná zvířata citlivá na otravu lososů. Kočky, mývalové a medvědy mohou pravidelně jíst syrové ryby bez následků.

Zdá se, že lidé mohou také lidé.

Zmrazit nebo vařit losos před krmením do svého psa

Pokud se rozhodnete krmit svého psa syrový losos, jednoduše zmrazit maso na týden před krmením do svého psa, a to zabije jakékoli potenciální parazity, podle psů přirozeně.

Můžete také vařit losos před krmením do svého psa, ale odstranit kosti. Jsem si jistý, že někteří lidé krmení vařených kostí bez jakýchkoliv problémů, ale raději bych to neomezoval.

Zabraňte svému psovi jíst rybí jatečně upravená těla

Samozřejmě, pokud budete chodit svého psa, kde by mohly být rybí jatečně upravená těla, budete chtít být opatrný. Pokud žijete v blízkosti vody a nejsem si jistý, na které místní druhy ryb by mohly být váš pes nemocný, ujistěte se, že se zeptejte místní veterinář.

Dr. Karen Becker napsal, že losos, pstruh, lamprey a další ryby domorodé na severozápadní pacifiku mohou být nositeli neorickettsia helminthoeca. Sculpin, Redside Shiner, Shad, Sturgeon, Candlefish a rozsáhlé sucker může být také dopravci.

Co dělá zbytek? Pokud budete krmit svého psa nějaké syrové jídlo, je losos nebo jiné ryby v ceně?

Související blogové příspěvky:

Může můj pes nemocný ze Salmonella?
Může můj pes nemocný ze surového vepřového masa?
Krmení sardinek psům