AddThis Sdílení tlačítek na FacebookfaceBookfaceBookshare na Twittertwittertwittershare na pinterestpinterestpinterestshare to moreaddthismore6

Prosincové svátky jsou hned za rohem a nevyhnutelně budete chtít získat novou hračku pro Fido. Co musíte získat? Míč? Něco, z čeho může vytrhnout nádivku? Interaktivní hra pro stimulaci jeho mozku? Takže spousta možností….

Vědci z University of Bristol nedávno provedli výzkum a kontrolovali domácího psa jako peda, kteří se nudí v nové studii, která bude zveřejněna koncem tohoto roku v časopise Animal Cognition. Ve své studii dostalo 16 labradorských retrívrů, se kterými si mohli hrát, zatímco vědci zaznamenali, jak dlouho trvalo, než se pes nudil. Pro tuto studii byly vybrány laboratoře, protože mají tendenci být velmi hravé a potěšení z hračky. Vyšetřovatelé zkontrolovali různé typy hraček, hračky s různými barvami a hračky s různými pachy.

Zde je to, co našli:

Pes jako měkké hračky, které mění tvar, když žvýkají, a hračky, které vydávají zvuky.

Psi se nepochybně zajímali o nové hračky, ale pouze na krátkou dobu. Psi instinktivně rádi zkoumají nové věci, takže pravděpodobně projeví zájem o jakoukoli novou hračku.

Po krátké době s jakoukoli hračkou ztratí pes o něj zájem.

Co tedy tento výzkum říká nakupujícím psí hračky:

Když dostanete hračky pro psy, zkuste to otočit, s nimiž se hraje váš domácí pes hraje tak „staré“ hračky, aby se znovu staly „novým“, když byly několik dní odloženy před dalším vzhledem.

Neočekávejte, že váš domácí pes bude sedět a hrát si s hračkou celé hodiny. Jen proto, že s vaším speciálním dárkem hraje tvrdě jen pár minut, než jej odhodí stranou, neznamená, že se nelíbí hračka. Takhle hra hra.

Psi jsou sociální zvířata a jejich preferovaná hračka je taky, se kterou hrajete. Mnoho psů se občas těší dobré žvýkání na hračku, ale nic není lepší než hračka, která vás se svým psem zabývá. Pokud tedy zjistíte, že vycpané prase v obleku paní Clausové naprosto veselé, váš pes pes absorbuje vaše nadšení, když si s ním hrajete.

Takže v této sváteční sezóně přemýšlejte dobré žvýkání, pískavé zvuky a hračky, které vám umožní hrát s Fido. Podívejte se na hračky, se kterými budete chtít hrát, protože oblíbenou hračkou Fido bude vždy ta, se kterou s ním hrajete.

Chování hraček pro domácí mazlíčky