5 způsobů, jak pomoci psům, které kulhá v noci

Naposledy aktualizováno 17. října 2017 pomocí Puppy Leaks 6 komentářů
Pokud jste během dne potkali moji psí laiku, neměli byste tušení, že má artritidu. Rádi běžela 5 mil, vyrazila na horu nebo plavala po dobu 7 hodin rovně. A to je to, co ztěžuje artritidu – stále chce dělat všechny tyto věci během dne, ale nemůžu ji nechat.

X

Musím omezit její cvičení každý den. Pokud nebudu, budu mít bolest později a nikdo nechce vidět jejich pes v bolesti.

Pokud se vynoří ze dveří a vzlétne po králíkovi, bude později v bolesti. Jeden rychlý sprint je vše, co je potřeba, aby byla její noc nešťastná.

Stejně tvrdě, jak se snažím řídit aktivity svých psů během dne dochází k neštěstí. V některých případech je to ten rychlý sprint po zajíčce, jindy je to nepředvídaný šroub po schodech.

Proč psi v noci kulhají?

Psi, kteří mají artritidu, mohou být náročné na zvládnutí, protože jejich bolest nemusí být nutně přítomna během dne. Můj pes jen zřídka ukazuje jakékoli známky během dne, je to v noci, kdy její příznaky vycházejí.

Pokud má váš psí artritidu (konkrétně osteoartróza) a kohoutek v noci, je to pravděpodobně kvůli jedné z následujících:

Bolestivost z přílišné činnosti

Tuhost z nečinnosti

Chladnější teploty

To je to, co dělá artritidu tak těžko zvládnout – příliš mnoho cvičení spouští bolestivost, příliš málo je ztuhne. Klíčem je najít nejlepší každodenní cvičení pro váš psí.

Cvičení s nízkým dopadem a udržování zdravé hmotnosti pomáhá artritidě mnohem zvládnutelnější. Udržují vaše psí obložení, které snižuje extra tlak na jejich klouby, a tato cvičení pomáhají udržovat svaly vašich psů silné.

Chůze, plavání a vnitřní hry jsou skvělá cvičení pro psy s artritidou. Vyvarujte se namáhavých činností, které vyvíjejí velký tlak na jejich klouby, jako je hraní Frisbee nebo jogging.

Udržování zdravé váhy usnadňuje správu artritidy.

Jak pomoci zvládnout bolest v psích, který v noci kulhá

Navzdory tomu, kolik úsilí jsem vynaložil, aby se snažil udržet Laikovo cvičení nízký dopad po celý den, máme stále noci, kde trpí, zejména během zimy. Noci, kde je pro ni těžké vstát na gauči a noci, kde kulhá. Zde je 5 metod, které můžete použít k řízení bolesti artritidy vašich psů.

1. Promluvte si se svým veterinářem o možnostech léků proti bolesti

Vím, že existuje spousta článků, které říkají, že můžete své psy artritidu přirozeně zvládnout. To je v pořádku, ale v našem případě tyto metody nestačily. Vyzkoušeli jsme čtyři různé holistické možnosti, ale bohužel pro nás nepracovali. Místo toho, abych viděl svého psího bolesti během těch drsných nocí, dávám jí lék na předpis v případě potřeby.

Když se staráte o chronické onemocnění, jako je artritida, musíte si uvědomit, že některé dny budou horší než jiné. V těch nocích, kde váš psů kulhá a v bolesti – to jsou noci, kde používáte léky, které pomáhají usnadnit bolest psů.

Léky proti bolesti nejsou také něco, co je třeba dávat denně. Vybrali jsme NSAID (nesteroidní protizánětlivý lék), který pomáhá snižovat zánět a zmírnit bolest, kterou dáváme Laiku za tyto špatné noci. I když existují některé potenciální vedlejší dopady, museli jsme zvážit riziko vs. výhody a náš veterinář nám ​​pomohl přicházet se seznamem věcí, na které je třeba dávat pozor.

Když se týká léků proti bolesti, existuje mnoho možností. Promluvte si se svým veterinářem o tom, jaké léky jsou pro vašeho psa nejlepší.

Pro artritidu je k dispozici mnoho možností léku. Promluvte si se svým veterinářem, abyste našli ten, který je pro vašeho psa nejlepší, a nezapomeňte se zeptat na potenciální vedlejší účinky.

2. Vyzkoušejte některé doplňky glukosaminu

Pokud existuje jeden doplněk, o kterém je známo, že pro artritidu funguje dobře, je to glukosamin. Při jejich používání jsem pozoroval vylepšení, ale bohužel jsme ještě nenašli značku, která z dlouhodobého hlediska funguje skvěle.

Problém, který jsem našel s glukosaminem, spočívá v tom, že pracují opravdu dobře několik týdnů a pak se zdá, že se zužují. Přepnete na novou značku a stejné věci se stane. Fungují dobře několik týdnů a pak se zmenšují. Vyzkoušeli jsme 7 různých značek, ale všichni měli omezené dopady po měsíci nebo dvou.

I když jsme zjistili, že pracují, pamatujte, že existuje spousta značek a vaše výsledky se budou lišit. Psi mohou mít skvělé výsledky s jednou značkou a žádnou s jinou. A není neobvyklé, že značky po chvíli ztratí svou účinnost.

Chcete -li posoudit účinnost glukosaminu, doporučuji si dělat poznámky. Dejte svému psímu doplňku ráno a pak si ponechejte svůj psí v rutinním rozvrhu po dobu 10 – 14 dní; Stejná procházka, stejná hra, stejné aktivity. V noci (nebo když váš psí má tendenci dostat se na tuhý nebo kulhavý), zapište si na stupnici 1-10, jak dobře se zdá, že se váš psí daří.

Po několika týdnech se ohlédnete zpět a uvidíte, jestli jste pozorovali celkový pozitivnullnull