, jak úspěšně komunikovat se svým veterinářem

Post hosta od Nancy Kay, DVM

Náhodou jsem se těšil, že slyším o tom, co se moji klienti učí online. Často odcházím s užitečnými novými informacemi a já jsem vždy pobaven některými úžasnými věcmi, které mi říkají- kteří věděli, že dysplazie kyčle je způsobena globálním oteplováním! Surfujte s obsahem svého srdce, ale buďte varováni, ne všichni veterináři se cítí jako já. Někteří mají těžké časy „převrátit oči“ nebo rychle přerušit okamžik, kdy se konverzace změní na internetový výzkum. Kdo je může obviňovat- byli unaveni z toho, že strávili užitečnou kancelář, nebo telefonicky mluvili o svých klientů z bláznivých představ o kyberprostoru a reizi je z online divokých husích honiček. Jak to je nešťastné. V dnešní době lidé rychle a reflexivně sáhnou po jejich klávesnicích, aby se dozvěděli mnohem více o symptomech nebo diagnostice nemoci svého domácího mazlíčka online. Je to jen přirozené (a v nejlepším zájmu jejich domácího mazlíčka), že budou chtít projít to, co se naučili se svým veterinářem.

Existuje efektivní způsob, jak komunikovat se svým veterinářem o vašem online výzkumu, který pro vás ani ne dráždí ani zastrašující? Opravdu věřím, že je to možné, ale zahrnuje to nějakou práci a plánování z vaší strany! Níže jsou uvedena některá tajemství pro úspěchy- věci, které můžete udělat, abyste mohli hovořit o svém internetovém výzkumu způsobem, který je pro vás a vašeho veterináře pohodlný, a hodně důležité, užitečné pro zdraví vašeho domácího mazlíčka.

-Možná kážu sboru, ale nemohu příliš zdůraznit hodnotu práce s veterinářem, který je potěšen a připraven k účasti na obousměrném a spolupráci s vámi. Vaše názory, pocity a otázky jsou drženy ve velké úctě a během kanceláře je povoleno dostatek času, abyste je slyšeli. A veterinarian who practices this “relationship centered” style of communication is far a lot more likely to want to hear about your online research than the veterinarian who practices “paternalistic care” (far a lot more interested in telling you what to do than hearing about Vaše myšlenky, otázky nebo obavy). Pamatujte, že když se to týká stylů komunikace veterinárního lékaře/klienta, máte na výběr. Je na vás, abyste si vybrali ideální volbu!

-Vytvořte svého veterináře, víte, že si vážíte její ochoty a trpělivosti, že vám pomůžete pochopit, jak nejlépe využít to, co jste se naučili online.

– Zadejte svého veterináře pro doporučení jejích webových stránek – ty, které již byly „prověřeny“. Jedná se o techniku ​​spolupráce, která jí dává vědět, že máte v úmyslu strávit nějaký čas učením více, plus úctyhodné uznání skutečnosti, že ona je to, kdo utratil své zaměstnání učením o zdravotních problémech vašeho psa.

–Pote na správný čas během kanceláře, podívejte se na to, co jste se naučili online. Nechte svého veterináře, aby vás položil otázky a podíval se spíše na vaši vzácnou poopsie, než aby ji „řešil“ s otázkami a diskusí o vašich internetových výzkumných otázkách, okamžikem, kdy se postaví do zkoušky.

– Být krátký a „do bodu“ s vašimi otázkami. Pamatujte, že mnoho kancelářských kontrol je naplánováno na 15 až 20 minut, max.

—Vytte svého veterináře víte, že jste se naučili, jak být diskriminačním surfařem! Víte, jak rozlišovat mezi užitečnými online zdroji a „kybernetickým flufsem“. Zanedbáváte neoficiální viněty a webové stránky, které se snaží prodat své výrobky ve prospěch legitimních informací poskytovaných webovými stránkami veterinárních vysokých škol a fórami, které jsou hostovány dobře vzdělanými moderátory, kteří dodávají odkazy na výzkum, které podporují jejich doporučení. Pokud potřebujete trochu opakovací kurz o tom, jak být „selektivním surfařem“, doporučuji vám, abyste si přečetli část tohoto článku. Když začnete konverzovat o svém internetovém výzkumu, doporučuji vám, abyste si vybrali své formulace moudře. Komunikujte s úctou, která zve konverzaci na rozdíl od „vyprávění“ svého veterináře, co chcete dělat. Mnoho veterinárních lékařů se nelíbí, že jim bylo řečeno, co mají jejich klienti a kdo je může obviňovat? Koneckonců, očekáváme, že veterináři poskytnou přístup spolupráce- je spravedlivé, že od svých klientů očekávají totéž. Zvažte následující startéry konverzace o internetovém výzkumu:

Přistupujte k jednomu: „Zajímalo by mě, co si myslíte o smíchání nějaké konzervované dýně s jídlem Sophie. Dělal jsem nějaký internetový výzkum o průjmu a zdá se, že tato myšlenka se objevuje často. “

Přiblížení dva: „Dělal jsem nějaký online výzkum a dozvěděl se o výhodách konzervované dýně. Chci to začít míchat s jídlem Sophie. “

Přiblížení tři: „Chtěl bych dát Sophie nějakou konzervovanou dýni pro její průjem. Moderátor z online fóra navrhl, abych to udělal. “

Přiblížení čtyři: „Sledoval jsem online fórum o psího průjmu. Jeden z moderátorů navrhl, abych uvažoval o přidání konzervované dýně k dietě Sophie. Jak se mášnull