, titul to všechno uvádí.

Moje pěstounská psí lana je silným vodítkem. Chtěl bych ji trénovat, aby netahala, ale to, co potřebuje mnohem víc než cokoli jiného, ​​je velké množství cvičení. (Aktualizace: Lana byla přijata.)

Zajímalo by mě, jestli má nějaký typ z vás nějaké pokyny, jak přesně vyvážit je (vodítko + nabídka dostatečného cvičení).

Trochu více informací o nás:

Lana má asi 10 měsíců a také jsem ji pěstoval dva týdny. Je to střední pes, asi 40 liber, stejně jako její mix plemen je hádán.

Nemáme trávník nebo oblast mimo vodítko, které ji mohu bezpečně vzít na cvičení. Ještě nemůže jít do psího parku. Takže veškeré její cvičení je s chůzí a také běží na vodítku se mnou, stejně jako ona obvykle tahá.

Chodíme na minimálně hodinu denně pro integrovanou chůzi i pro běh. Obvykle 30 až 45 minut ráno a další 30 až 45 večer. Celkem asi 4 mil, což opravdu nestačí.

Chodil jsem s ní/běžel s ní a využíval jemného vůdce (který se hodí kolem její tváře). V podstatě ji donutím, aby zůstala na pozici paty. Kdykoli jdeme, táhne. Když běžíme, ona se dobře ponechala po mém boku.

Typický tip: Přestaňte se pohybovat vpřed, pokud se váš psí tahá

Když mentor psů, aby přestal tahat na vodítku, je prominentní špičkou přestat se pohybovat, kdykoli se psí tahá. (Zde je vynikající publikování o této technice od Loly The Pitty.)

Cílem je poučit psí, že nikam nevedete, pokud není vodítko uvolněné. Je to efektivní, ale potřebuje hodně času i trpělivosti.

Při dodržování této metody, pokud se psí tahá, zastavíte a také čekáte na volné vodítko, které může chvíli trvat. Pak uděláte pár kroků vpřed. Pokud se psí tahne, zastavíte se znovu a počkáte na volné vodítko … opakujte, opakujte …

To je skvělé, co však děláte, když váš mladý, poněkud psycho pes musí opravdu běžet, běžet, běžet?

Jak mohu trénovat svůj pes, aby netahoval, zatímco nabízí také dostatečné cvičení?

Nevím, ale tady je to, co věřím, že zkusím:

Budu i nadále využívat jemného vůdce, když se nezaměřujeme na školení. To alespoň minimalizuje tažení. Postroj bez pull by byl ještě jednou skvělou volbou.

Poté, když zvláště pracujeme na tréninku vodítka, připevlím vodítko na límec kolem krku jako límec Martingale nebo límec. Tato školení budou krátká, nejprve jen 5 až 10 minut.

Většina našeho vodítka může být zpočátku vyžadována být v mém domě, stejně jako v „nudných“ oblastech, jako je auto parkoviště.

Snažil jsem se hledat jakýkoli typ blogových zpráv nebo článků, které se zabývají tímto problémem cvičení + tréninku na vodítko, a zdálo se, že se nikdo neřeší dohromady. Nejbližší věc, kterou bych mohl objevit, byla fantastická publikování Patricia McConnell o tom, aby se způsobila zábavu na vodítku. Navrhuje, aby využila jakýkoli nástroj, který požadujete, aby se prozatím alespoň zvládli tahání.

Co si myslíte ostatní? Můžeme využít nějakou pomoc!

Jaké jsou vaše koncepty pro trénink a psí se netahají, zatímco nabízí také cvičení?

Související příspěvky na blogu:

Jemný vůdce vs. límec

Mám své psí poučit na patu?

Tipy pro mentoru svého psího paty

*Lana byla adoptována!